پژوهش

نویسنده (ها) : Scavariello اورژانس ؛ Arellano دسی بل

عنوان : گاما - Oryzanol : یک جزء مهم در روغن سبوس برنج

منبع : فایلهای LATINOAMERICANOS Dê NUTRICION 1998 ، جلد 48 ، íß 1 ، ص 7-12

زبان : اسپانیایی

خلاصه : گاما - Oryzanol ، مخلوطی از استرها از الکلها ferulic اسید sterol و triterpene ، آن را در روغن سبوس برنج در سطح اتفاق می افتد به 2 ٪ ، جایی که به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی می باشد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که گاما - Oryzanol می تواند سطح کلسترول در خون ، پایین تر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروق کرونر ، علاوه بر این که همچنین در ژاپن مانند آنتی اکسیدان طبیعی در مواد غذایی ، نوشیدنی ها و لوازم آرایشی استفاده می شده است. این بررسی اشاره به جنبه های گوناگون در مورد گاما - Oryzanol ، مانند خواص physiochemical آن ، حضور خود را در روغن سبوس برنج ، آنتی اکسیدان و فعالیت خود را hypocholesterolemic ، و همچنین ، شناسایی ، quantitation و روش استخراج.

نویسنده (ها) : Rộng ñ ؛ Ausman LM ؛ Nicolosi RJ

عنوان : Oryzanol باعث کاهش جذب کلسترول و رگه های چربی در آئورت hamsters

منبع : LIPIDS 1997 ، جلد 32 ، íß 3 ، ص 303-309

زبان : انگلیسی

خلاصه : Oryzanol است در یک کلاس لیپیدها nonsaponifiable روغن سبوس برنج (RBO). بیشتر منابعی ، oryzanol گروهی از استرها ferulic اسید الکل triterpene و sterols گیاهی است. در آزمایش 1 ، از مکانیسم های کاهش کلسترول عمل oryzanol در 32 hamsters انجام شده hypercholesterolemic ساخته شده توسط رژیم های غذایی تغذیه غذا بر اساس حاوی 5 ٪ و روغن نارگیل از 0.1 ٪ به کلسترول با یا بدون 1 ٪ oryzanol برای 7 wk. نسبت به حیوانات کنترل ، درمان oryzanol در کاهش معنیداری در کلسترول تام پلاسما (ک) منجر شد (28 ٪ ، فسفر <0.01) و مجموع IDL - Ç ، LDL - Ç ، و VLDL - Ç (غیر HDL - Ç ) (34 ٪ ، فسفر <0.01). علاوه بر این ، oryzanol تحت درمان با حیوانات نیز به نمایش در کاهش 25 ٪ در سال درصد کلسترول جذب حیوانات در مقابل شاهد بود. سنتز کلسترول آندوژن ، آن گونه که توسط کبد و روده HMG فعالیت های çóå ردوکتاز اندازه گیری ، نشان داد ، تفاوت بین دو گروه. برای تعیین اینکه آیا یک دوز پایین تر از oryzanol نیز موثر بود و برای اندازه گیری رگه های چرب آئورت ، 19 hamsters در 2 آزمایش قرار گرفتند به دو گروه تقسیم شده و تغذیه را برای 10 wk غذا بر اساس رژیم غذایی که حاوی 0.05 ٪ کلسترول and10 ٪ روغن نارگیل (وزنی) (شاهد) و کنترل رژیم غذایی به علاوه 0.5 ٪ oryzanol (oryzanol). نسبت به شاهد ، oryzanol تحت درمان با hamsters کاهش داده بود ک پلاسما (44 ٪ ، فسفر <0.001) ، غیر HDL - Ç (57 ٪ ، فسفر <0.01) ، و تری گلیسرید (کیت) (46 ٪ ، فسفر <0.05) غلظت . به رغم کاهش 12 ٪ در کلسترول لیپوپروتئین چگالی بالا (HDL - Ç) (پنالتی <0.01) ، oryzanol تحت درمان با حیوانات در ادامه نگهداری بهینه اطلاعات عمومی NON-HDL-C/HDL-C (1.1 + / -0.4))) از کنترل (2.5 + / -- 1.4 ؛ P <0.0075). آئورت تشکیل خط چرب ، این کار را با درجه از انباشت نفت O تعریف یاخته بیگانه خوار درشت قرمز آغشته - مشتق از سلول های فوم ، 67 ٪ (پنالتی <0.01) در oryzanol - کاهش یافت حیوانات درمان می شوند. از این مطالعات ، این پدیده نشان داد که از لیپیدها nonsaponifiable از RBO ، oryzanol است که حداقل تا حدی مسئول برای کاهش کلسترول عمل RBO. علاوه بر این ، پایین آوردن کلسترول عمل oryzanol بود با کاهش قابل توجهی در شکل گیری رگه آئورت چرب همراه است.

نویسنده (ها) : Sugano م ؛ Tsuji پست

عنوان : روغن سبوس برنج و متابولیسم کلسترول

منبع : مجله تغذیه سال 1997 ، جلد 127 ، 3 íß ، S521 p - S524

زبان : انگلیسی

خلاصه : گستره ای از مطالعات انسانی و حیوانی نشان داده اند که روغن سبوس برنج (RBO) است که از روغن خوراکی برتری برای بهبود سطوح کلسترول سرم و پروفیل لیپوپروتئین با تشابه به روغنهای گیاهی متداول تر استفاده می شود ، مانند صنعت نفت و روغن گلرنگ com. علاقه خاص است که در آن مشاهدات زلزله RBO ترکیب با روغن گلرنگ در نسبت مشخص (7:3 ، wt / wt) magnifies اثر تزریق زیر جلدی - cholesterolemic است ، در مقایسه با اثر هر یک به تنهایی روغن. با وجودی که این مکانیزم اساسی این اثر است در حال حاضر معلوم نیست ، ممکن است یک ترکیب با اهمیت عملی داشته باشد. اثر ترکیب بود در موشهای صحرایی تغذیه تکثیر کلسترول رژیم غذایی غنی و نیز وجود دارد باعث کاهش کلسترول در کبد. وقوع اجزای خاص مانند گاما - oryzanol و tocotrienols می تواند برای اثر hypocholesterolemic از RBO بر عهده دارد.

نویسنده (ها) : TS Kahlon ؛ غذا اف آی ؛ Chiu MM ؛ هادسون کالیفرنیا ؛ Sayre RN

عنوان : کاهش کلسترول - توسط سبوس برنج و سبوس برنج ماده روغن unsaponifiable در hamsters

منبع : غلات CHEMISTRY 1996 ، جلد 73 ، íß 1 ، ص 69-74

زبان : انگلیسی

خلاصه : ماده Unsaponfiable (Ù) آماده شد از هر دو خام و اکستروژن تثبیت شده (130 درجه سانتیگراد) مصرف سبوس برنج و آزمایش کلسترول برای کاهش فعالیت در hamsters توسط علاوه بر رژیم غذایی که شامل سلولز ، سبوس برنج خام ، سبوس برنج و یا تثبیت شده یا در سطح موجود در رژیم غذایی سبوس برنج (0.4 ٪ ، 1X) یا دو بار که در سطح (2x). همه رژیم های غذایی حاوی 0.3 ٪ کلسترول و 10 درصد کل فیبر رژیم غذایی ، 10.1 ٪ چربی ، و 3 درصد ñ (همان گیاه به حیوانی نسبت ñ). بعد از 21 روز ، کلسترول پلاسما به وسیله رژیم غذایی حاوی سبوس برنج اضافه شد Ù کاهش می یابد در مقایسه با رژیم غذایی کنترل سلولز ، در حالی که کلسترول لیپوپروتئین چگالی بالا به پایین نسبت کلسترول لیپوپروتئین چگالی بدون تغییر در گروه درمان تمام باقی ماند. کبد کلسترول به وسیله مصرف سبوس برنج حاوی همه رژیم های غذایی و رژیم های غذایی که حاوی سلولز 2X کاهش افزوده شد Ù زمانی که به رژیم غذایی شاهد بود. رژیم های غذایی سبوس برنج به علاوه اضافه شده Ù منجر به کاهش کلسترول نسبت به ارزش های رژیم غذایی که حاوی سلولز همان سطح از ثبات U. مصرف سبوس برنج بود ، نمایش داده نمی پلاسما و کبد کلسترول پاسخ به این موضوع unsaponifiable آماده از نفت استخراج شده را به تاثیر گذار باشد. به نظر می رسد پاسخ به دوز مصرف سبوس برنج ماده unsaponifiable در پلاسما و کبد کاهش کلسترول وجود دارد. بعد از 2 هفته ، مدفوع چرب ، بیطرف ، و دفع sterol قابل توجهی بزرگتر بودند با تمام رژیم های غذایی به رژیم غذایی درمان شاهد بود. مدفوع چرب منفی بود در ارتباط با کبد و همچنین کلسترول پلاسما (س = -0.97 ، فسفر کمتر از یا مساوی 0.0001 و -0.91 ، فسفر کمتر یا برابر با 0.0006 بود). تحت شرایط این مطالعه ، کلسترول ، کاهش فعالیت از سبوس برنج در ماده unsaponifiable آن حاضر است علاوه بر اجزاء دیگر. افزایش دفع مدفوع از sterols چربی ، بیطرف ، و به نظر می رسد یک مکانیسم ممکن است برای کاهش کلسترول توسط سبوس برنج می باشد.

نویسنده (ها) : هوانگ د ، òû بایت ، Hampsch - Woodill م ، Flanagan JĀ ، Deemer EK.

عنوان : توسعه و اعتبار جذب رادیکال اکسیژن برای سنجش ظرفیت آنتی اکسیدان های بتا به طور تصادفی با استفاده از چربی دوست methylated - cyclodextrin به عنوان تقویت کننده حلالیت.

منبع : مجله کشاورزی و شیمی ، سال 2002 ، 50 (7) ، ص. 1815-1821

زبان : انگلیسی

خلاصه : آزمایشگاه نیوبرانزویک ، 6 Thacher لین ، Wareham ، 02571 ماساچوست ، دانشگاههای آمریکا. ما به تازگی گزارش شده بهبود ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن (ORAC) با استفاده از سنجش fluorescein (فلوریدا) به عنوان پروب فلورسنت. ORAC کنونی (فلوریدا) است در سنجش آنتی اکسیدان علاقمند به اب با توجه به محیط زیست سنجش از آبی محدود شده است. آنتی اکسیدان ها چربی دوست و عمدتا شامل خانواده پست ویتامین و کاروتنوئید است که نقش حیاتی در سیستم دفاع بیولوژیک. در این مقاله ، ما گسترش ORAC کنونی (فلوریدا) سنجش به آنتی اکسیدان ها چربی دوست. به طور تصادفی methylated بتا cyclodextrin (RMCD) به عنوان تقویت کننده حلالیت آب برای آنتی اکسیدان ها چربی دوست معرفی شد. هفت درصد RMCD (عرض / پنجم) در استون 50 ٪ - ارتفاع (2) Ø مخلوط به اندازه کافی solubilize پست ترکیبات ویتامین و سایر آنتی اکسیدان ها چربی دوست phenolic در 75 بافر mM فسفات (7.4 pH) پیدا شد. این تازه توسعه یافته سنجش ORAC (abbbreviated ORAC (فلوریدا - LIPO) بود را از طریق خطی دارای اعتبار ، دقت ، صحت ، و ruggedness. اعتبارسنجی نتایج نشان میدهد که ORAC (فلوریدا - LIPO) سنجش قابل اعتماد و قوی است. برای اولین بار ، با استفاده از 6 - هیدروکسی - 2 ،5،7،8 - tetramethyl - 2 - کربوکسیلیک اسید به عنوان یک استاندارد (1.0) ، از ارزشهای ORAC آلفا tocopherol ، (+) - گاما - tocopherol ، (+) - - tocopherol دلتا ، آلفا - tocopherol استات ، tocotrienols ، 2،6 - دی - tert بوتیل - 4 - methylphenol ، و گاما - oryzanol تعیین شد به 0.5 + / -- 0.02 ، 0.74 + / -- 0.03 ، 1.36 + / -- 0.14 ، 0.00 ، 0.91 + / -- 0.04 ، 0.16 + / -- 0.01 و 3.00 + / -- 0.26 به دست آمد. ساختاری اطلاعات آلفا اکسیده - tocopherol به دست آمده توسط کروماتوگرافی مایع / طیف سنجی جرمی نشان میدهد که مکانیسم برای واکنش بین پست و ویتامین peroxyl زیر رادیکال مکانیسم انتقال اتم هیدروژن است که در توافق با این تصور که پست ویتامین های زنجیره ای است شکستن آنتی اکسیدان.

نویسنده (ها) : عدل بند ل ، سو وبر ، Rimbach G.

عنوان : جنبه های مولکولی آلفا tocotrienol عمل آنتی اکسیدانی و سلول signalling.

منبع : مجله تغذیه ، جلد. 131 ، íß. 2 ، p. 369-73.

خلاصه : بستهبند آل L.et. توصیف پست activity.Vitamin آنتی اکسیدان لیپید مهم ترین آنتی اکسیدان محلول در بود. با وجودی که این فعالیت آنتی اکسیدانی tocotrienols بالاتر از آن است که از tocopherols ، tocotrienols که فراهمی زیستی خوراکی پایین پس از بلع. Tocotrienols نفوذ به سرعت از طریق پوست و موثر مبارزه با استرس اکسیداتیو ناشی از ماوراء بنفش یا ازن. Tocotrienols اثرات سودمندی در بیماری های قلبی و عروقی از سوی دو طرف مهار اکسیداسیون LDL و در پایین تنظیم - 3 - هیدروکسیل - 3 - methylglutaryl - کوآنزیم ردوکتاز (HMG çóå) ، آنزیم کلیدی مسیر mevalonate.

نویسنده (ها) : Gen Y. ، تسوتومو K. ، Masohiko A. ، ماکوتو T. ، Tomio Y. ، Shuji T. ، I. Masahide ، Hiroshi H. ، B. Shigeaki

عنوان : اثرات گاما - oryzanol در مورد موضوعات به هیپرلیپیدمی

منبع : فعلی درمانی ، جلد. 4 ، شماره 4 ، یدلایمخیرات آوریل ، 1989

خلاصه : Gen Y. و همکاران. مورد مطالعه در اثر hypercholesterolemic گاما - oryzanol که در 67 بیماران مبتلا به هیپرلیپیدمی مورد بررسی بود. سه میلی گرم گاما - oryzanol روزانه ، به مدت 3 ماه تجویز شد. کلسترول پلاسما و سطوح تری گلیسرید پلاسما به میزان قابل توجهی از ماه دوم کاهش یافته و پس از سه ماه بود. لیپوپروتئین چگالی بالا (HDL) کلسترول بالا نیز قابل توجهی پس از سه ماه می باشد. در پلاسما - کاهش کلسترول به کاهش در لیپوپروتئین چگالی پایین منتسب بود (LDL) کلسترول. همراه با تاریخچه طولانی مدت از استفاده بالینی ، این نشان می دهد استفاده بالقوه از این دارو به عنوان درمان انتخابی برای اولین بار hypercholesterolemic معتدل.

نویسنده (ها) : تونگ W. ، کوین B.H. ، رابرت م

عنوان : فعالیت آنتی اکسیدانی phytosterols ، oryzanol و سایر conjugates phytosterol

منبع : JAOCS ، Vol.79 ، No.12 ، 2002

خلاصه : W. تونگ و همکاران. در مطالعه فعالیت آنتی اکسیدانی phytosterols ، oryzanol ، ferulic استر اسید از sterols ، روغن ذرت ، فیبر و روغن سبوس برنج. در غلظت کم ، این مواد (phytosterols ، oryzanol ، ferrulic اسید استر از sterols) آیا پایداری اکسیداتیو روغن ندارد. پایداری اکسیداتیو روغن قابل توجهی از ترکیبات بر اساس نوع آزمایش شد و غلظت دیگر متاثر می شود. روغن سبوس برنج به حال فعالیت آنتی اکسیدانی قابل توجهی بهتر از دیگر. ویسکوزیته روغن نیز به وسیله نوع ترکیبات متاثر می شود. روغن سبوس برنج عامل موثر در پیشگیری از پلیمریزاسیون بود ، و فعالیت خود را به طرز چشمگیری با افزایش غلظت اولیه افزایش یافته ، اما تمایل به سطح کردن غلظت بالاتر است. این تجربه همچنین نشان می دهد که آنتی اکسیدان خوب و antipolymerization روغن سبوس برنج ممکن است به دلیل محتوای oryzanol است اما به تنهایی به یک برنامه دیگر اجزای چربی کوچک ، از قبیل avenasterols. روغن سبوس برنج نشان داد آنتی اکسیدان بسیار خوب و ativity antipolymerization.

نویسنده (ها) : Caudia Juliano ، Massima Cossee ، ماریا کریستینا ، Luisella Pia

عنوان : فعالیت آنتی اکسیدانی گاما - oryzanol مکانیسم عمل و اثر آن بر پایداری اکسیداتیو دارویی

منبع : مجله بین المللی داروسازی ، Vol.299 ، شماره 1-2 ، 11August 2005 ، 146-154.

خلاصه : کلودیا آل همکاران. مورد مطالعه در فعالیت آنتی اکسیدانی گاما - oryzanol. در این تحقیق ، گاما - oryzanol از روغن سبوس برنج ، استخراج شد. مکانیزم مولکولی (ها) فعالیت آنتی اکسیدانی گاما - oryzanol توسط utilising مختلف در خارج رحمی ، مانند مهار در DPPH پایدار رادیکال ، رادیکال و آه O2 مهار رادیکال های انجام شده ، و AMVN azocompound اغاز پراکسیداسیون چربی. اثر مهار در پایداری اکسیداتیو روغن نباتی از داروسازی و لوازم آرایشی و بهداشتی در تسریع اکسیداسیون استفاده شد و آزمون در مقایسه با اثر BHA و BHT. این است که گاما - oryzanol قادر است برای جلوگیری از AMVN - باعث lipoperoxidation پیدا شد. علاوه بر این ، هنگامی که در محدوده بین 2.5 و غلظت 10 و روغن اضافه شده به مول / کیلوگرم ، گاما - oryzanol نشان می دهد افزایش وابسته به دوز از زمان القاء نفت ، گاما - oryzanol بهبود پایداری اکسیداتیو روغن.

نویسنده (ها) : محمد Minhajuddin ، Zafarul H. Beg ، جهانگیر اقبال

عنوان : Hypolipidemic و خواص آنتی اکسیدانی کسر tocotrienol غنی از روغن سبوس برنج در موشهای صحرایی هیپرلیپیدمی تجربی ناشی از جدا شده

منبع : مواد غذایی و شیمیایی سم شناسی ، 43 ، 2005 ، 747-753

خلاصه : محمد همکاران. مورد مطالعه در hypolipidemic و اثر آنتی اکسیدانی کسر tocotrienol غنی (TRF) از روغن سبوس برنج در موش هیپرلیپیدمی تجربی ناشی از جدا شده. موش هیپرلیپیدمی با دوزهای مختلف TRF از یک هفته تکمیل شد. این مکمل که TRF کاهش یافته پارامترها چربی با اثر مطلوب در یک دوز 8 میلی گرم TRF نشد / کیلوگرم در روز. HMG - çóå فعالیت reductas ، TBARS و dienes conjugated قابل توجهی در طی درمان TRF کاهش یافته است. این نتایج نشان می دهد که مکمل TRF دارای مزایای سلامتی را از طریق تلفیق از توابع فیزیولوژیکی که شامل پروفیل های چربی atherogenic های مختلف و آنتی اکسیدان ها در hypercholesterolemic.

نویسنده (ها) : Baliarsingh S ، Beg ZN ، احمد مه

عنوان : اثرات درمانی tocotrienols در بیماران دیابت نوع 2 با هیپرلیپیدمی

منبع : آترواسکلروز ، 2005 آبان ؛ 182 (2) : 867-74

خلاصه : Baliarsingh S و همکاران. اثرات theropeutic از tocotrienols در سرم و سطوح لیپوپروتئین چربی در نوع 2 مورد بررسی بیماران دیابتی. کسر Tocotrienol غنی (TRF) واسطه گری در کاهش قند خون بالا و glucated هموگلوبین (1C) (HbA (1C)) در موشهای صحرایی دیابتی. آنها اثر TRF بر روی این پارامترها بررسی شده است. پس از 60 روز پس از درمان TRF ، افراد کاهش نشان داد به طور متوسط 20 ، 30 و 42 درصد در تغییر سطح سرمی تام ، ک و LDL - Ç بود. در پایان ، مصرف روزانه از TRF توسط رژیم غذایی بیماران دیابتی نوع 2 در پیشگیری و درمان هیپرلیپیدمی و atherogenesis مفید باشد.

نویسنده (ها) : بیشترین میلیمتر ، Tulley R. ، S. مورالس ، Lefevre M.

عنوان : روغن سبوس برنج ، و نه فیبر ، کاهش کلسترول در انسان

منبع : مجله آمریکایی تغذیه بالینی ، جلد. 81 ، No.1 ، 64-68 ، یدلایمخیرات 2005 ژانویه

خلاصه : بیشتر MM مورد مطالعه به بررسی اثرات مصرف سبوس برنج و برنج defatted روغن سبوس در رژیم غذایی آمریکایی به طور متوسط در چربی خون در افراد در حد متوسط hypercholesterolemic. این شد که مصرف سبوس برنج defatted نمی غلظت های پایین تر انجام چربی. کلسترول تعداد قابل توجهی کمتر بود با comsumption از رژیم غذایی حاوی روغن سبوس برنج در مقایسه با مصرف رژیم غذایی کنترل. مصرف روغن سبوس برنج در رژیم غذایی ، کلسترول LDL کاهش 7 ٪ ، HDL کلسترول شد در حالی که همیشه ثابت است. در پایان ، سبوس برنج ، روغن ، و نه فیبر ، باعث کاهش کلسترول در سالم ، در حد متوسط افراد بزرگسال hypercholesterolemic. تفاوت قابل توجه در ترکیب اسید چرب در رژیم غذایی وجود دارد ، بنابراین ، کاهش کلسترول به دیگر اجزای موجود در روغن سبوس برنج ، به واسطه مانند ترکیبات unsaponifiable.

نویسنده (ها) : Murase Y. ، Ishima ارتفاع

عنوان : مطالعات بالینی تجویز خوراکی گاما - oryzanol در شکایت خود را بحرانی و سندرم

منبع : Obstetrical و عمل زنان و زایمان ، 1963 ؛ 12 : 147-9.
oryzanol خلاصه : Murase ý Ishima مطالعات و ارتفاع در اثر گاما برای یائسگی. در این تحقیق 13 داد زنانی که به حال hysterectomies ، نیز نامیده می menopouse جراحی ، 100 میلی گرم گاما - oryzanol سه روز به مدت 38 روز است. این است که علائم یائسگی مانند چشمک می زند گرم در بیش از 67 درصد از زنان halved پیدا نشد


ข้อมูลเพิ่มเติม เกี่ยวกับคุณค่าของน้ำมันรำข้าว ทั้งในเรื่องการลดคอเลสเตอรอล และเรื่องสารต้านอนุมูลอิสระ สามารถค้นหาเพิ่มเติมได้ในเอกสารทางวิชาการ วารสารต่างๆ และในเว็บไซต์
http://www.americanheart.org/presenter.jhtml?identifier=1466
http://www.fao.org/WAICENT/OIS/PRESS_NE/PRESSENG/2000/pren0017.htm
http://brunswicklabs.com
http://www.americanheart.org/presenter.jhtml?identifier=1872
http://www.tatnews.org/emagazine/1941.asp
http://www.diabetes.org/uedocuments/ADACardioReview4.pdf
http://www.americanheart.org/presenter.jhtml?identifier=1466